Przeróbka lamp UK USA na EU

Przeróbka lamp UK USA na EU Wrocław

Adaptacje lamp samochodowych mają przede wszystkim na celu umożliwienie dopuszczenia pojazdów, które są w nie wyposażone, do ruchu na drogach państw Unii Europejskiej. Sam proces może przebiegać na kilka różnych sposobów. Adaptacja reflektorów brytyjskich i amerykańskich. W przypadku pojazdów, sprowadzonych z Wielkiej Brytanii, zasadniczym elementem adaptacji lamp samochodowych jest takie ustawienie strumieni światła, aby były dostosowane do ruchu prawostronnego. W większości wypadków prowadzi do tego wymiana przesłony soczewek. Proces adaptacji lamp pojazdów pochodzących z USA jest dwuetapowy. W pierwszej fazie dochodzi do przeróbki lamp, opartej o zmiany w kodowaniu. Konieczna jest również zmiana w samej instalacji elektrycznej, związana z koniecznością zmiany kolorów w kierunkowskazach. W Unii Europejskiej stosowane są modele asymetryczne, natomiast w USA – symetryczne. W związku z tym konieczność dostosowania pojazdu do wymogów UE będzie się dla Ciebie wiązała z koniecznością odpowiedniej modyfikacji.
przerobka lamp z usa uk na eu
adaptacja lamp wroclaw

Ruch lewostronny i jego zalety

Kierowcy często dostrzegają zalety, wynikające z ruchu lewostronnego. Jedną z nich jest niewątpliwe bezpieczeństwo — taki sposób organizacji przemieszczania się po drogach pozwala na osiągniecie znacznie lepszej widoczności nadjeżdżających pojazdów. Równie istotne są instynktowne reakcje kierujących: większość osób, w sytuacji zagrożenia, odruchowo skręca w lewo, przez co, przy ruchu prawostronnym, wjeżdża na przeciwległy pas. Podobna reakcja przy ruchu lewostronnym prowadzi do opuszczenia jezdni, co zmniejsza ryzyko wypadku. Historyczne pierwszeństwo również należy do ruchu lewostronnego. Jego początki sięgają starożytności. Poruszanie się lewą stroną drogi dawało większą swobodę podczas walki. Dla osób, prowadzących wóz, duże znaczenie miały łatwiejsze – przy takiej organizacji poruszania się po drodze — manewry konnym zaprzęgiem, a dla średniowiecznych pielgrzymów — fakt, że po tej stronie znajduje się serce. Przez wiele lat, aż do przełomu XVIII i XIX wielu, podobna organizacja ruchu obowiązywała również w naszym kraju. Zmianę zawdzięczamy leworęcznemu Napoleonowi Bonaparte. Obecnie ruch lewostronny jest charakterystyczny jedynie dla Wielkiej Brytanii oraz jej byłych kolonii – łącznie około 60 państw. Różnice w organizacji ruchu powodują odmienną konstrukcję reflektorów, używanych w ruchu lewostronnym i prawostronnym. W związku z tym osoby, które chcą poruszać się po drogach naszego kraju pojazdami, pochodzącymi np. z Wielkiej Brytanii, muszą dostosować lampy do wymogów, obowiązujących w Unii Europejskiej.

Adaptacja lamp UK i USA – na czym polega?

W trakcie adaptacji dochodzi do szeregu modyfikacji. Ich celem jest dostosowanie lamp do wymogów przepisów ruchu drogowego Unii Europejskiej. Strumień światła lamp pojazdów, używanych wcześniej na terenie Zjednoczonego Królestwa, mógłby, bez wprowadzenia zmian, oślepiać naszych kierowców, jadących przeciwległym pasem ruchu.  Adaptacja, wykonana w naszym serwisie, zapobiega temu – wymiana przesłony soczewek Twoich reflektorów spowoduje, że światło padać asymetrycznie, w kierunku obowiązującym w krajach UE.

Zapraszamy Auto Gamm Wrocław

Informacje dodatkowe

Cena usługi

od 800 PLN