Regeneracja reflektorów

Regeneracja Reflektorów Wrocław

Jedną z najważniejszych części samochodu są przednie lampy. Wpływają one na odbiór estetyczny samego pojazdu, ale również na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Jednak są to części, które zużywają się z biegiem czasu z powodu wypalania się aluminium na odblaskach. W przypadku reflektorów halogenowych proces ten trwa dużo szybciej niż w przypadku reflektorów soczewkowych. Z tego powodu, po pewnym czasie używania lamp, konieczna jest ich regeneracja oraz napylenie aluminium w specjalnie przeznaczonych do tego komorach służących do metalizacji w próżni. Jeśli lampy są w stanie, który jednoznacznie wskazuje na konieczność przywrócenia im drugiego życia, z pomocą przyjdzie Ci Auto Gamma we Wrocławiu. Jesteśmy profesjonalistami, którzy najlepiej zajmą się Twoimi lampami.

Co powoduje utratę sprawności świetlnej reflektora?

Jest kilka przyczyn, które powodują utratę sprawności świetlnej reflektora. Należą do nich przede wszystkim wypalone, zużyte odblaski w reflektorach, a także zmatowione lub zabrudzone powierzchnie wierzchnie. Często dochodzi również do rozszczelnienia klosza oraz obudowy, co powoduje dostanie się do wnętrza reflektora zabrudzeń z zewnątrz.
regeneracja reflektorow wroclaw
regeneracja lamp wroclaw

Z jakich elementów składa się reflektor?

Reflektor składa się z kilku elementów, które są odpowiedzialne za jego pracę oraz nadają mu odpowiedni wygląd. Najważniejszym elementem jest żarówka, składająca się z żarnika, który jest przezroczystą rurką ze szkła posiadającą zagłębienia wypełnione rtęcią. Następnie na budowę reflektora składa się klosz, który ma funkcję ochrony żarówki i jest wykonany z materiału, który przepuszcza światło. Kolejnym elementem jest odbłyśnik, który odbija i kieruje jak największą część strumienia światła wydostającego się z żarówki w kierunku jazdy. Końcowym elementem składającym się na reflektor jest obudowa, która jest nośnikiem wszystkich pozostałych podzespołów. Dzięki niej zapewniona jest ochrona przeciw czynnikom z zewnątrz, takimi jak wilgoć czy też wiatr.

Jak przebiega regeneracja reflektorów samochodowych?

Najważniejszą kwestią, którą należy wykonać przed wykonaniem regeneracji reflektora, jest jego zdemontowanie z samochodu. Jest to konieczne, aby wygodnie móc dostać się do uszkodzonego elementu poprzez rozklejenie obudowy. Nie należy jednak wykonywać tego manewru w domowym zaciszu na własną rękę. Grozi to całkowitym uszkodzeniem reflektora oraz obudowy, co może skutkować koniecznością wymiany go na całkowicie nowy element. Dużo lepszym wyborem jest pozostawienie tego osobom z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. W kolejnym kroku należy umieścić zdemontowany odbłyśnik w komorze do metalizacji, w której będzie odbywać się napylenie aluminium. Po skończonym procesie reflektor może być ponownie złożony, sklejony oraz zamontowany w naszym samochodzie. W zdecydowanej większości przypadków, na stanie posiadamy odblaski do reflektorów soczewkowych, co powoduje, że proces regeneracji przebiega bardzo szybko.

Informacje dodatkowe

Cena usługi

od 400 PLN